Patchcordy i pigtaile 10G+ włókna OM4

Patchcordy i pigtaile światłowodowe 10G+ to optyczne elementy połączeniowe oparte na włóknach OM4 (OM3+), zgodnych ze specyfikacją EIA/TIA 492AAAD. Dedykowane są dla transmisji 10 Gb dla fali 850 nm i 1300 nm. Najnowsze włókno OM4, współpracując z laserami VCSEL, pozwala na transmisję z szybkością 10 Gb/s na dystansie do 550 m oraz nie mniej niż 125 m z przepływnością 100 Gb/s. Efektywność tego włókna determinuje także parametr EMB (Effective Modal Bandwidth - efektywna szerokość pasma) wynoszący 4700 MHz*km, który jest ponad dwukrotnie lepszy od włókna OM3.

 

Dlaczego warto stosować OM4?

Pigtaile i patchcordy światłowodowe 10G+ są chętnie stosowane do budowy ethernetowych traktów szkieletowych (do 100 Gb/s) oraz systemów dostępowych 10 Gb/s ze względu na dużo niższe koszty wdrożenia w porównaniu do transmisji jednomodowej, głównie ze względu na cenę sprzętu aktywnego współpracującego ze światłowodami wielomodowymi. Wielomodowe włókna światłowodowe nowej generacji umożliwiają uzyskiwanie przepustowości 100 Gb/s na dystansie do kilkuset metrów przy zachowaniu odpowiednich parametrów transmisji, co jest wystarczające w sieciach lokalnych i systemach Data Center.

Pliki do pobrania
Zdjęcia
Cechy
  • Elementy połączeniowe oparte na włóknie OM4, zoptymalizowanym do pracy z laserami typu VCSEL,
  • Transmisja 10 Gb na dystansie do 550 m,
  • Przepływości 40 Gbps przy maksymalnym dystansie 125 m,
  • Wsparcie prędkości 100 Gbps,
  • Wysoka jakość wykonania.
Zastosowania
  • Sieci LAN,
  • Sieci metropolitalne,
  • Systemy Data Center,
  • Okablowanie strukturalne.
×

Pliki cookies w naszym serwisie.

Informacji zarejestrowanych w plikach "cookies" używamy m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Możesz zmienić ustawienia dotyczące "cookies" w swojej przeglądarce internetowej. Jeżeli pozostawisz te ustawienia bez zmian pliki cookies zostaną zapisane w pamięci urządzenia. Zmiana ustawień plików "cookies" może ograniczyć funkcjonalność serwisu. Nie pokazuj więcej tego komunikatu.